Nedjelja, 06 Travanj 2014 07:07

Neočekivan poraz rukometašica Izviđača

Neočekivan poraz rukometašica Izviđača Neočekivan poraz rukometašica Izviđača

Povreda Marije Boras, ponajbolje igračice Izviđača, na početku utakmice te Lucije Grbavac sredinom prvog poluvremena, naprosto su šokirale rukometašice Izviđača koje se od šoka nisu oporavile do poluvremena.

Mostarske rukometašice koriste taj period igre i, kako se pokazalo, stižu do odlučujuće prednosti. Rukometašice Izviđača do poluvremena postižu tek šest pogodaka, a gošće čak njih 14. U drugom poluvremenu domaće su puno bolje zaigrale, ali ipak nisu uspjele anulirati veliku prednost gošći iz Mostara. Početkom drugog dijela, serijom 5:0, domaće su stigle do tri gola zaostatka, ali za nešto više nisu imali ni snage ni koncentracije. Na koncu Lokomotiva je zasluženo slavila rezultatom 19:17.
Najefikasnije u redovima Izviđača bile su Matea Nosić sa šest, te Martina Kraljević s pet pogodaka, a Željana Stojak je skupila trinaest obrana. Armina Isić, s deset pogodaka, bila je najefikasnija u ekipi Lokomotive.

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Darko Džeba i Josip Kolobarić (Mostar).
Nadzornik: Mileta Kekić (Mostar).

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj, Stojak (13 obrana), Glavaš, Dodig, Kraljević 5, Alpeza, Nosić 6, Vasilj, Boto 3, Boras, Grbavac 1, Vasilj, Bencun, Ostojić, Matea Šumelj 2.
Trener: Ivan Lovrić.

RK Lokomotiva: Dalila Lerić (9 obrana), Admira Lerić (4 obrane), Puce, Špago, Turudić 2, Knezović 1, Orahovac, Taslidža 1, Tanović 1, Isić 10, Kasumančić 1, Demić 2, Serdarović, Sulejmanagić.
Trener: Sanja Bajgorić.

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Lokomotiva 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/1, Lokomotiva 6/4.