Utorak, 13 Svibanj 2014 05:22

Rukometašice Mire prvakinje BiH, Grude bolje od Izviđača

Rukometašice Mire prvakinje BiH, Grude bolje od Izviđača Rukometašice Mire prvakinje BiH, Grude bolje od Izviđača

Rukometašice prijedorske Mire nove su prvakinje BiH u rukometu nakon što su sinoć na svom parketu u derbiju prvenstva svladale Zrinjski rezultatom 25:23. Na poluvremenu su domaće imale pet pogodaka prednosti (14:9), a u drugom poluvremenu prijedorčanke su preko iskusnih Vlahović, Ivetić i Bašanović znalački sačuvale prednost za veliko slavlje domaćih rukometašica.

Mira-Zrinjski 25:23 (14:9)

ŽRK Mira: Briševac E. - 14 obrana + 2 sedmerca, Briševac J., Karačić, Ivetić 6, Damjanović 1, Došen, Tintor, Jevtić, Kararić 2, Sladaković, Dojčinović, Vlahović 8, Bašanović 6, Mutić 2, Gligorević, Suvajac.

HŽRK Zrinjski: Pandža - 5 obrana + 1 sedmerac, Čutura 5, Knezović, Gudelj Marija 4, Puljić-Vlahić, Azinović, Vuković, Petrović, Mlakić 12, Tambić, Drežnjak, Gudelj Marta - 6 obrana + 1 sedmerac, Vrančić 2.

U ostalim susretima 21. kola postignuti su sljedeći rezultati: Izviđač - Grude 25:33, Borac - Ilidža 23:22, Goražde - Jedinstvo 35:22, a sinoć su igrali Lokomotiva - Krivaja 34:24 dok su svoj susret 21. kola ranije odigrali Katarina - Radnik 27:22.

Prije posljednjeg kola jasno je da je novi prvak Mira iz Prijedora, a ligu napuštaju Radnik i Jedinstvo dok su novi premijerligaši Bihać i Vrabs iz Banjoluke.