Nedjelja, 14 Rujan 2014 06:39

Izviđač lagano do bodova u susretu s Gračanicom

Izviđač lagano do bodova u susretu s Gračanicom Izviđač lagano do bodova u susretu s Gračanicom

Početak utakmice 2. kola Premijer lige u rukometu između Izviđača i Gračanice, u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, nagovijestio je da momčad Gračanice neće biti ozbiljan takmac domaćim rukometašima. Upitno je samo bilo s kojom gol razlikom će „Skauti“  izići kao pobjednici.

Već u 7. minuti semafor je pokazivao vodstvo domaćina od 6:1, a do poluvremena prednost je narasla na devet pogodaka.

U drugom djelu domaći, ponukanim visokim vodstvom, težili su više egzibicionoj igri što su gosti iskoristili i u jednom trenutku, serijom 5:0, uspijevaju svoj zaostatak smanjiti na šest pogodaka. Nakon što je trener Grbavac, u stanci koju je zatražio, uspio uozbiljiti svoje rukometaš, oni su na kraju uspjeli pobijediti s visokih deset golova razlike.
U redovima Izviđača najefikasniji su bili Josip Ereš sa šest, te Josip Čutura i David Mandić s po pet postignutih pogodaka. Vratari Ivanković, Tolić i Ereš skupili su 16 obrana, pri čemu treba istaći šesnaestogodišnjaka Ivana Ereša, koji je u zadnjih pet-šest minuta, efektno obranio tri šuta protivničkih rukometaša. Dino Hamidović s osam te Almir Osmanhodžić sa šest pogodaka bili su najučinkovitiji u redovima Gračanice.

Premijer liga BiH - 2. kolo.
Ljubuški, 13.09.2014. u 19,00 sati.

HRK Izviđač - RK Gračanica 34:24 (20:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 300.

Suci: Tatjana Praštalo i Vesna Todorović (Banja Luka).
Nadzornik: Senad Štikovac (Sarajevo).

HRK Izviđač: Tolić (6 obrana), Ivanković (7 obrana, 1 sedmerca), I. Ereš (3 obrane), J. Ereš 6/1, Čutura 5, A. Pavlak 4, Mandić 5, Bošnjak 1, Hrstić 2, Jarak 2, Boras 2, Beljo, Rodin 3, M. Pavlak 1, Grbavac 3, Šarac.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Gračanica: Ahmetašvić (13 obrana, 1 sedmerac), Sarajlić, Šaković, Mujačić, Trutović, Hamidović 3, Alibegović 6, Saračević 1, Moralić, Osmanhodžić 2, Avdić, Sumbić 4, Brđanović, Spahić 1, Ilić, Kovačević.
Trener: Mirsad Gopo.

Isključenja: Izviđač 10 minute, Gračanica 10 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/1, Gračanica 3/2.