Ponedjeljak, 16 Ožujak 2015 09:40

Poraz rukometašica Izviđača u Grudama

Napisao/la
Poraz rukometašica Izviđača u Grudama Poraz rukometašica Izviđača u Grudama

Rukometašice Izviđača u sklopu 13. kola Premijer lige gostovale su u Grudama, kod vodeće ekipe u prvenstvu, gdje su prema očekivanju poražene.

Međutim, iako su domaće rukometašice važile za apsolutnog favorita, na parketu dvorane u Grudama, utakmica je bila tek riješena u zadnjih sedam-osam minuta. Naime, Gruđanke su na poluvremenu imale gol prednosti, a tako je bilo i u 51. minuti kada je na semaforu pisalo 26:25 za domaće. Od 52. do 59. minute domaće rukometašice pogađaju osam puta zaredom, dok Kristina Barišić 26. Izviđačev pogodak postiže u posljednjoj 60. minuti za konačnih, ali prema igri visokih 34:26 za domaće rukometašice.
Kristina Barišić s devet i Marija Boras s osam postignutih pogodaka bile su najefikasnije kod Izviđača, dok su kod Gruđanki najviše pogodaka postigle Kornelija Klinac i Josipa Bracić po devet, te Andrea Prusina sedam.

Premijer liga BiH - 13. kolo.
Grude, 14.03.2014. u 19 sati.

HŽRK Grude Autoherc- ŽRK Izviđač 34:26 (16:15)

Grude, Dvorana „Bili Brig“, gledatelja 100.
Suci: Džeba i Andrej Kolobarić (Mostar).
Nadzornik: Mileta Kekić (Mostar).

HŽRK Grude Autoherc: Gudelj, Kondža, Radić, Klinac 9/4, Braćić 9/1, Leko, Prusina 7, Šimić 4, Milas, Mikulić 1, Azinović 4, T. Bandić, M. Bandić.
Trener: Zlata ZUbac.

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj (17 obrana), Babić, Anđela Boras, Dodig 3, Matea Šumelj 3/1, Kraljević 3, Vasilj, Marija Boras 8/2, Kristina Barišić 9, Sabljić, Nižić, Katarina Barišić, Vrdoljak.
Trener: Ivan Lovrić

Isključenja: Grude 4 minute, Izviđač 6 minuta.
Sedmerci: Grude 7/5, Izviđač 4/3.