Nedjelja, 22 Ožujak 2015 12:51

Rutinska pobjeda Izviđača

Rukometaši Izviđača sinoćnjom pobjedom nad ekipom sarajevske Bosne, u 20. kolu Premijer lige u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, ponovno su zasjeli na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Bila je to rutinska pobjeda nad solidnom ekipom Bosne koja je pružila, ipak, neočekivano dobar otpor.

Bosna je povela i do 20. minute je „držala“ prednost kada je Izviđač prvi put poravnao rezultat (10:10). „Skauti“ su prvi put došli do prednosti u 27. minuti (13:12) koju su do poluvremena uspjeli povećati na tri pogotka. Drugo poluvrijeme počelo je angažiranijom igrom domaćih tako da je već u 34. minuti bilo „plus 5“. Otpor Bosne Izviđač je slomio od 40. do 43. minute kada je serijom 5:0 došao do devet pogodaka prednosti. Napomenimo, da je u istom periodu sedamnaestogodišnji Ivan Ereš činio čuda na vratima Izviđača, obranio je sedmerac i zaredom 4-5 „zicer“ prilika, što je podiglo publiku u Gradskoj športskoj dvorani koja ga je nagradila ovacijama.
Nakon visoke prednosti domaći trener Zdenko Grbavac uveo je u igru „mlade snage“ što je omogućilo Bosni da do kraja utakmice ublaži poraz.
Kod Izviđača najviše pogodaka postigao je Ante Boras osam, Josip Ereš pogodio je šest puta suparnička vrata, a uspješni su bili pet puta Mateo Rodin, te po četiri puta Matej Hrstić i David Mandić. Ivan Ereš „skupio“ je 13 obrana. Kod Bosne najefikasniji su bili Muhamed Zulfić sa sedam, te Tarik Alibegović s pet i Edo Mehinagić s četiri postignuta pogotka.

Nakon ove utakmice za Izviđač u prvenstvu slijede možda dvije odlučujuće utakmice, najprije sljedećeg vikenda igraju protiv „davljenika“ Gradačca u njegovoj dvorani, te u srijedu 01.04.2015. godine u svojoj dvorani ključna utakmica protiv izravnog suparnika za prvo mjesto ekipe Čelika. Prije ove dvije utakmice, već u srijedu, Izviđač u Vogošći brani 4 gola prednosti iz prve četvrtfinalne kup utakmice.

Premijer liga BiH - 20. kolo.
Ljubuški, 21.03.2015. u 19,30 sati.

HRK Izviđač - RK Bosna 34:29 (16:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 500.
Suci: Zoran Raca (Banja Luka) i Miroslav Rakar (Nova Topola).
Nadzornik: Mladen Raič (Mostar).

HRK Izviđač: A. Grbavac, Ivanković (3 obrane), I. Ereš (13 obrana, 1 sedmerac), J. Ereš 6/2, Bošnjak 1, Mandić 4, Čutura 2, Jarak 1, Boras 8, Šarac 2, J. Grbavac, M. Pavlak 1, A. Pavlak, Hrstić 4, Rodin 5, Beljo.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Bosna: Dramac (10 obrana), Čatić, Burnazović 3, Mehinagić 4, Memić 1, Džinović 1, Đuhera 1, Birdahić 2, Zahirović 3, Alibegović 5, Huseinbegović, Džubur, Zulfić 7, Bečić 2.
Trener: Goran Tomić.

Isključenja: Izviđač 14 minuta, Bosna 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/3, Bosna 4/3.