Ponedjeljak, 22 Studeni 2021 09:35

Izviđač u drugom poluvremenu slomio otpor Sloge

Nakon nekoliko uzastopnih loših rezultata rukometaši Izviđač CO sinoć su u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom odigrali jednu dobru utakmicu, osobiti u drugom poluvremenu, te uvjerljivo savladali momčad Sloge iz Gornjeg Vakufa, rezultatom 36:25.

Otvaranje utakmice i kretanje rezultata tijekom prvog poluvremena nije nagovještavalo uvjerljivu pobjedu „Skauta“. Izviđač je poveo pogotkom Mirka Mišetića, međutim gosti su u 7.minuti imali rezultatsku prednost (2:4), koju su održavali do 13.minute (6:8). Slijede dva pogotka Berina Kese za poravnanje rezultata (14:14, 14.minuta), ali i odgovor Sloge koja preko Radovana Uljarevića dva puta pogađa za novu prednost (8:10, 18.minuta).

U posljednjih deset minuta, prvog poluvremena, „Skauti“ su pojačali agresivnost u obrani što je dalo rezultata. U periodu od 19. do 24. minute serijom 5:0 prvi put stižu do tri gola prednosti (13:10), koju su uspjeli održati do kraja poluvremena (16:13).

Drugo poluvrijeme bolje otvara Sloga koja u 37.minuti stiže na gol zaostatka (17:16), ali slijedi „žestok“ odgovor „Skauta“, koji u intervalu od 37. do 49. minute, postižu jedanaest pogodaka, a primaju tri te dolaze do prednosti od devet pogodaka (29:20). Naročito razigran, u tom periodu, bio je Ivano Pavlović kojem je trener Toni Čolina po prvi puta dao značajniju minutažu.

U posljednjih desetak minuta, Izviđač je nastavio diktirao tempo igre, tako da je u konačnici uspio doći do uvjerljive pobjede od jedanaest pogodaka razlike (36:25).

Najefikasniji u redovima Izviđača bio je Ivano Pavlović sa šest postignutih golova, pet je postigao Marijan Šaravanja, po četiri postigli su Berin Keso i Diano Ćeško te po tri Amir Muhović, Mirko Mišetić i Miloš Kos.
Haris Huljević skupo je osam obrana od kojih su bila dva sedmerca, dok je Ivan Herceg „skinuo“ tri udarca od koji je jedan bio sedmerac.

Goran Biljaka s osam pogodaka bio je najefikasniji u redovima Sloge, šest je postigao Radovan Uljarević, a pet Adnan Jamaković. Alen Čaber je obranio četrnaest lopti pri čemu su tri bila sedmerca.

U sljedećem 12. kolu „Skaute“ očekuje teško gostovanje kod momčadi RK Vogošća u Vogošći.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022, 11. kolo.
Ljubuški, 20.11.2021. u 19:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – MRK Sloga GV/U 36:25 (16:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, 300 gledatelja.
Suci: Nedim Lipa (Sarajevo) i Adnan Muhtarević (Živinice)
Nadzornik: Saša Sarajlić (Zenica)

RK Izviđač CO: Herceg (3 obrane, 1 sedmerac), Suljević (8 obrana, 2 sedmerca), Vukšić 2, Lukenda, Alilović 1, Kos 3, Odak, Keso 4, Bošković 1, Mišetić 3, Bubalo 2, Šaravanja 5, Pavlović 6, Ćeško 4/2, Bebek 2, Muhović 3.
Trener: Toni Čolina.

MRK Sloga GV/U: Agić, Biljaka 8/3, Halebić, Amitović 2, Štrkalj, Demirović 2, Čaluk, Čaber (14 obrana, 3 sedmerca), Pokvić, Boškić, Uljarević 6, Šarenac 1, Demirović 1, Jamaković 5/1.
Trener: Edin Hadžiabdić.

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Sloga 16 minuta.
Sedmerci: Izviđač 5/2, Sloga 7/4.