Četvrtak, 27 Veljača 2014 06:48

Real deklasirao Schalke 04

Real deklasirao Schalke 04 Real deklasirao Schalke 04

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka Real Madrid je u Gelsenkirchenu deklasirao Schalke 04 sa 6:1 i pitanje prolaza u četvrtfinale riješio već u prvom ogledu.

Kraljevski klub je na Auf Schalke Areni poveo u 13. minuti pogotkom Karima Benzeme. Akciju je započeo Garteh Bale koji je proigrao Cristiana Ronalda, a ovaj petom gurnu do francuskog napadača kojem nije bilo teško pogoditi za 1:0. Benzemi je pomogao i domaći branič Santana od kojeg se lopta odbila točno na njegovu nogu.

Već u idućem napadu domaćin je mogao izjednačiti. Julian Drexler pucao je s tri metra, no Iker Casillas je sjajno obranio. Kazna je stigla u 21. minuti. Benzema je ukrao loptu Santani, uposlio Balea koji je slomio dva čuvara te sjajnim udarcem svladao Ralfa Fährmanna.

Do kraja prvog dijela Real je mogao potopiti njemački sastav, no Ronaldo se napromašivao. Portugalac je imao tri sjajne prilike. U 32. minuti uzdrmao je vratnicu, a njegove udarce u 37. i 45. minuti Fährmann je obranio.

No, niti izvrsni vratar Schalkea 04 u 51. minuti nije mogao zaustaviti sjajnog Portugalca koji je postigao svoj deseti pogodak u Ligi prvaka ove sezone. Potop Schalkea nastavio se sedam minuta poslije kada je Benzema na asistenciju Ronalda iskosa s desne strane postigao svoj drugi pogodak. U 59. minuti drugi pogodak na utakmici postigao je i Bale, a u 89. minuti je Ronaldo povećao na nestvarnih 6:0. U posljednjim trenucima susreta Klaas-Jan Huntelaar uspio je postići prekrasni utješni pogodak.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je za Real Madrid solidnih 90 minuta. Uzvrat je za 20 dana u Madridu.

To je tek druga pobjeda Kraljevskog kluba u Njemačkoj u 25 susreta. Do sada jedinu Real Madrid ostvario je prije 14 godine u Leverkusenu protiv Bayera od 3:2.

Casillas primio pogodak nakon 951 minute

Primivši pogodak u sudačkoj nadoknadi vratar Real Madrida Iker Casillas prekinuo je niz bez primljenog pogotka koji je trajao 951 minutu. Vratar Furije ove sezone za Real Madrid brani samo u Ligi prvaka i Kupu Kralja, a posljednji pogodak Casillas je primio 27. studenog prošle godine protiv Galatasaraya na Santiago Bernabeu.

SCHALKE 04 - REAL MADRID 1:6
Gelsenkirchen, stadion Auf Schalke Arena, 54.442 gledatelja, sudio Howard Webb (Engleska);
Schalke: Fährmann - Höwedes, Matip, Santana, Kolašinac (od 76. Fuchs) - Boateng (od 59. Goretzka), Neustaedter - Farfan (od 72. Obasi), Meyer, Draxler - Huntelaar
Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrić, Xabi Alonso (od 73. Illarramendi), Di Maria (od 68. Isco) - Bale (od 80. Jese), Benzema, Cristiano Ronaldo
Strijelci: 0:1 Benzema (13), 0:2 Bale (21), 0:3 Ronaldo (51), 0:4 Benzema (58), 0:5 Bale (69), 0:6 Ronaldo (89), 1:6 Huntelaar (90+1).