Ponedjeljak, 16 Siječanj 2023 07:49

Ljubušak i Mostarac vodili Hrvatsku do prve pobjede na SP

U susretu 2. kola G skupine Svjetskog prvenstva, hrvatski rukometaši su u Jonkopingu pobijedili SAD sa 40-22 (20-10) osvojivši prve bodove u skupini.

Nakon što su otvorili nastup na Svjetskom prvenstvu uvjerljivim porazom od Egipta 22-31, hrvatski rukometaši su u drugom susretu bez većih problema porazili SAD sa 40-22.

Amerikanci su tek u uvodnim minutama držali priključak, no kod rezultata 5-5 hrvatska vrsta je serijom 7-0 stigla do prednosti 12-5 i nakon toga više nije bilo nikakvih dvojbi. U 23. minuti je bilo +8 (15-7), vrlo brzo i devet razlike, a na odmor se otišlo s 10 golova prednosti (20-10).

U nastavku susreta prednost hrvatske reprezentacije samo nastavila rasti, a na koncu je završilo s velikih +18 (40-22).

Hrvatsku su do pobjede predvodili Josip Šarac i Igor Karačić sa po šest golova, dok je na suprotnoj strani najefikasniji bio Gary Hines sa šest golova.

U drugom susretu iz naše skupine Egipat je pobijedio Maroko sa 30-19 upisavši i drugu pobjedu. Hassan Kaddah sa sedam i Akram Saad s pet golova predvodili su pobjednički sastav, dok je u suparničkim redovima najefikasniji bio Ryad Lakbi s pet golova.

U posljednjem susretu u skupini, hrvatski rukometaši će 17. siječnja igrati protiv Maroka.